מדוע ים המלח הוא המקום לכל חובב יופי וטיפוח?

יש אנשים שנולדו בפלורידה והפכו לניו יורקים ועדיין שונאים את האוקיינוס, את השמש או את חיי החוף בכללות ועדיין עוברים חוויה משנת חיים, אפשר להגיד אפילו רוחנית או לפחות חווית ספא עמוקה ומשמעותית כאשר הם מגיעים לים המלח. הים הזה עבורם הוא לא כמו כל ים והחוף אינו עוד חוף רגיל. בוודאי שמעתם על ים המלח או קראתם עליו פעמים רבות מאוד בין אם בשיעורי מדע או היסטוריה והתעצבה בחיים דעה או מחשבה על איך תחוו את הים הזה בדיוק. אבל כשתגיעו לים המלח אולי תחוו משהו שונה לגמרי – לא החופים שאתם רגילים אליהם, לא משהו קולני וצפוף או מקום לשתיית אלכוהול, לא רק מים שמאפשרים לכם לצוף בקלות בזכות המליחות אלא משהו אחר ושונה.

כדי לחוות את ים המלח כדאי להגיע ליומיים לפחות אחרת זה רק ביקור קצרצר שנועד לסמן וי ולא חוויה משמעותית שתאפשר לכם להיכנס אל תוך המדבר ולשקוע בו. וכשאני כותבת לשקוע אני ממש מתכוונת לזה – החל מהירידה בגובה יותר ויותר נמוך, ירידה של 400 מטר מתחת לפני המים. אתם נוסעים ונוסעים בכביש פתלתל והאוזנים נסתמות עד שאתם מגיעים למקום הנמוך ביותר בעולם. בדרך תראו את קווי הגובה שדרכם אתם עוברים עד שתגיעו לעין בוקק ולמלון שבו תשהו בוודאי. למי שלא היה מעולם באיזור היציאה מהרכב תרגיש אולי כמו נחיתה במאדים: האוויר, השמש, הרוח – הכל מרגיש מאוד שונה באיזור הנמוך הזה.

אם אתם מדמיינים רצועת חוף קטנה ומוצפת תיירים אז תתפלאו לגלות שמדובר ברצועת חוף ארוכה מאוד עם חול זהוב ומים רגועים המוקפת בתי מלון שחלקם נוגעים בקו המים וחלקם נמצאים מעבר לכביש. סביר להניח שאפילו בסוף אוגוסט לא תמצאו חופים מפוצצים ועמוסים גם כשמאוד מאוד חם. ייתכן אפילו שתרגישו מאוד לבד בלי חיות ובלי תנועה באוויר, סוג של אסטרונאוטים אבל בקטע מאוד שקט פנימית ומעורר השתאות, בקטע של מוות שכולו שלמות.

ונכון שיש מוצרי טיפוח מדהימים שמופקים מים המלח כמו מוצרי ים המלח או בוץ ים המלח אבל אין כמו הדבר האמיתי, פשוט חובה להגיע ולהתנסות. כדאי מאוד באותה הזדמנות להתנסות ולשים מסיכה לפנים או לחפוף עם שמפו ללא מלחים או פשוט ללכת לספא ולהירגע.