הנקודה שבלב, החיבור בינינו והכוח העליון

הנושא המרכזי בשיטת התיקון הוא כיצד למשוך ממעמקי הטבע את כוח הטוב הטמון בו. כוח זה נסתר בכל אחד מאיתנו, אלא שהוא קטן מאד. לכן הוא נקרא "הנקודה שבלב". נקודה קטנה אחת של טוב במעמקי הלב האגואיסטי שלנו.

בקורסים של קבלה לעם מלמדים כיצד לגלות את הנקודה הזו החבויה עמוק בקרבנו, ולהרחיב אותה עד שתהיה גדולה כמו הלב עצמו. כדאי להתעורר ולפקוח עיניים. העולם מתפרק וקורס לנגד עינינו בגלל היחסים הגרועים בין בני האדם,  חכמת הקבלה היא שיטה מעשית לתיקון היחסים בינינו, ואנו זקוקים לכך כמו אוויר לנשימה. החיבור בינינו יפתור את כל הבעיות.

ציירו בעיני רוחכם עולם בו הילדים שלנו יכולים להתרוצץ חופשי בכל מקום, ללא חשש. עולם בו כולם מתייחסים טוב זה לזה, כמו במשפחה אוהבת. זו לא תמונה נאיבית, זו הדרגה הבאה של ההתפתחות שלנו.

אדם מתוקן הוא אדם שהתעלה מעל האגו ונעשה דומה בתכונותיו לכוח העליון שבטבע, כלומר אהבה ונתינה טהורה. זו פסגת הקיום האנושי ואת הדרך אליה סללו לנו המקובלים הגדולים. על ידי לימוד חכמת הקבלה אפשר לפתח רצון חדש, המנוגד לחלוטין לטבענו המקורי הרצון לגרום הנאה למישהו אחר.

בשפת הקבלה זה נקרא "הרצון להשפיע", כלומר להעניק שפע לאחרים. מאחר ואנחנו יצורים אגואיסטיים מטבענו, מדובר פה ברצון על-טבעי כביכול, כי הוא נובע מתוך אהבה אמיתית, שאין בה שום אינטרס עצמי. במקום לרצות להתמלא בהנאה בעצמנו, אנו רוצים לגרום הנאה למישהו אחר. ולא כדי שנרגיש טוב בגלל זה ולא יהיו לנו ייסורי מצפון, אלא באמת מתוך אהבה טהורה.

כאשר אדם מצליח לפתח בתוכו את הרצון ה"על-טבעי" הזה, הוא מגלה את המקור העליון של כל השפע שבעולם, כוח האהבה ששולט ביקום. נפתחים בפניו מאגרים בלתי נדלים של כוחות טובים, כמעיין המתגבר. תמיד יש לו מה לתת ובשפע. הוא עצמו הופך להיות מקור של אור, ומשמש כצינור דרכו זורם האור אל כולם. זאת ההנאה הגדולה ביותר.