לסבתא שרה

גם היום אני כותבת לך, אני מרגישה שאת שומעת, אני כל כך רוצה שתשמעי, אני יודעת שאת איתי.

אני רוצה לספר לך שאני כל כך אוהבת אותך , אני כל כך מתגעגעת אליך סבתא.

כשסיימת את תפקידך בעולם הזה, אני נשארתי כאן, את הלכת אבל כל האהבה שלך נשארה איתי, האהבה שנתת לי חיה איתי בכל יום והיא מתחזקת.

כמה נתת לי, כמה דאגת שיהיה לי טוב ונעים, שרת לי כל יום שירים, סיפרת לי זכרונות, כמה דאגת לכל המשפחה, לכל השכנים, לכל השכונה, כולם העריצו אותך. מידי שבוע קיבלת מכתבים מחו"ל שבהם מפורטים איך הצלת נשמות במלחמה וטיפלת בילדים יתומים, את האוכל המעט שהיה לך חילקת להם….. כן, וממרחקים הגיעו לבקר אותך המוני אנשים, ביתך היה כה קטן וצפוף אבל לא הרגשנו את זה כי ליבך היא גדול ונדיב, כולם התענגו מבישולייך וחיכו לראות את חיוכך, ללמוד מסודותיך, מצניעותך ומחכמתך השקטה.

אני מתגעגעת למיטה עם המצעים שאת תפרת לכבודי, וכשהיית מסרקת את שיערי בדיוק כפי שאהבתי, כשכיסית את כתפיי בסוודר הלבן שלך, כשקילפת תפוח מתוק בשבילי ופרסת פלחים בצלחת.

אני מבקשת רק עוד פעם לנשק אותך, אני מתחננת רק עוד פעם לחבק אותך, אני הכי בעולם רוצה לשבת קרוב אליך, לשמוע עצותיך, ושנוציא יחד מהקופסא את כל התמונות מילדותך והסיפורים שרק את ידעת לספר.

אני משתוקקת לשמוע את קולך, הלוואי שהייתי יכולה להביט בך עכשיו כשאני כבר אישה ולא ילדה קטנה, שוב לראות את עיניך היפות, ללטף את ראשך ולהגיד לך כמה אני זקוקה לך.

סבתא, את יודעת שיש לי כאן עוד הרבה עבודה, אני משתדלת להמשיך מה שאת התחלת, להמשיך את דרכך, לעשות שינוי לטובה בעולם, לחזק את החלשים, להושיט יד לסובלים, לשמח לבבות עצובים ולהקשיב לחכמים.

עליי לממש את הצוואה שלך בכך שעליי להמשיך את העשייה המבורכת שאת התחלת, ולהרגיע אותך שאני אצליח ולעולם לא אוותר. את הוכחת לי שככל שאדם נותן, הוא תמיד ישאר שלם.

סבתא, תדעי שהאהבה שלך חיה בי ואת האור והכוח שמניע אותי,

שלך נכדתך.