לחנך על ידי דוגמאות טובות

הילדים מרביצים, מקללים, מעצבנים, דוחפים, הילדים דבוקים למסכים, הילדים מניפים חרבות וגם רובים. "אההה… זה סתם. זה סתם משחק".
לא ולא. זה לא משחק. משחק זה דבר רציני. משחק מגדל ממך את הצורה הבאה שלך, את מי שאתה, המשחק מעצב את מה שתחשוב, ואת מה שתירצה, ואת היחסים שלך כלפי כל דבר. לכן, צריך להקיף את הילדים בדוגמאות טובות, גם אם זה דורש ממך ההורה קצת שימת לב והשקעה. אבל פתאום תגלה שהאוירה בבית משתנה. וגם אתה הופך להיות רגוע יותר. כי אתה פתאום חי בסביבה טובה.
והדבר היחיד שאדם יכול לבחור, הוא סביבה. והיא המשפיעה עליו, וכך זה בכל גיל. קטן וגדול. משחקי המחשב של הילדים אינם נוצרו על ידי אנשי חינוך שמבינים בחיבור ובחיוביות, אלא באנשים שכל עניינם הוא כסף, והחדרת פרסומות, גם אם הם מזיקות לילדים שלך. כי אתה, לא ממש מעניין אותו. אבל הכסף שלך, כן.
ואתה כהורה רוצה קצת שקט אחרי יום עבודה, ונוח לך אולי שהילד משחק במחשב, או משהו כזה. כי אחרת אולי תאלץ לדבר איתו, להקשיב לו, לחייך, להכיל, לחלוק, לטייל, להתחבר. ובכלל אין לך זמן לזה וגם לא רצון. אז מה אתה מתלונן?
אבל אם אתה רוצה לחיות בגן עדן, אז נסה כמה דקות ביום, ופתאום תיראה נקודת אור חודרת לחייך, ולחיי ילדיך. כי חוץ מסביבה אין לנו בחירה חופשית. אז תעזור לילדיך ולך לבחור סביבה טובה, ואל תיכנע לאותם אלה שלא ממש רוצים בטובתך, ולא ממש אכפת להם אם הילד שלך רוצח אנשים במשחק, או עושה עוד דברים שיש היום בנמצא בכל סמארטפון בו אוחזים ילדים רכים. זהו לא משחק. זה החיים שלך, ושל הילדים שלך. וזוהי בעצם הבחירה היחידה. בחירה בסביבה טובה, משפרת את החיים, מולידה מחשבות לחיבור עם הזולת, מעלה חיוך על הפנים, יוצרת הרמוניה בין בני הבית והחברים, ומשפרת את היחסים.